Chat Yapan Almina Kimdir?

Ücretsiz sohbet sitesinde chat yapanlar arasında en cesur kim derseniz, muhtemelen o _CoKoPrEnS_’ti, Kendisini chat yapan _CoKoPrEnS_ olarak tanıtmamı istemişti ve hala da, “Yazılarında benden bahsetmeyi unutma” diyor. Daha ne istiyor onu anlamış değilim; ama amacının ünlü olmak olduğundan %95 emin gibiyim 🙂 Madem kimse deşifre olmak istemiyor, chat yapan Almina diyelim ve ben sizlere biraz kendimden söz edeyim. İsteyenlerin de ücretsiz sohbet sitesinde, bu yazı altına yorum ekleyebilmelerinin mümkün olduğunu belirtmeden geçmeyeyim.

Chat Yapan Almina

Ben ücretsiz sohbet sitesi kullanmaya ve chat yapanlar arasına 2017 yılının Ocak ayı içerisinde başladım. Ama aslında amacım chat yapan Almina olmak değil, iyi bir radyo yayıncısı olarak büyük bir kitleye hitap etmekti. Çünkü zaten 2005 yılı itibari ile internet radyoları üzerinden yayın yapmaktayım ve ben kendimi “Radyocu” olarak tabir ediyorum. Ama şunu da hepimiz çok iyi biliyoruz ki, radyo sohbetin; sohbet de radyonun bel kemiği gibidir. Dolayısı ile 2005’ten bu yana zaman zaman farklı sohbet platformlarında bulunmadım değil. Hatta Xat da kullandım kendi sitelerimde ve çok da seviyordum. IRC platformlarına zaman zaman girdim; ama hiç bir zaman kalıcı olmadım ve mIRC kullanmadım. Dediğim gibi, taa ki 2017 Ocak ayına kadar.

TR Radyo o zaman da vardı. Ben Facebook üzerinden, çok daha öncesinde bir Facebook grubuna dahil olmuş ve yayın yaptığımı yazmışım ki hiç hatırlamıyorum 🙂 Sarhoş da değildim ama :):):) Şaka bir yana, bir akşam, tam yemek öncesi bir mesaj aldım: “Radyomuzda yayın yapmak ister misiniz?” şeklinde bir mesajdı. İlk sorduğum soru: “Dinleyici sayınız kaç?” oldu. Bir grupta yer aldığımı da hatırlamadığım için kaale almamıştım açıkçası gelen mesajı. Karşı taraftan soruma yanıt gelinceye kadar ben yemeğe gittim bile. Geldiğimde karşı taraf yazmıştı. Mesajda yazılan adrese baktım; oldukça kalabalık bir yerdi. Peki deyip kabul ettim tekliflerini.

Web girişi ile yayın alıyordum. Birileri bana sesleniyordu; görmüyordum. Çünkü mIRC kullanmıyordum. Kullan diyorlardı, kullanmak istemiyordum. Serde inatçılık var ya 🙂 Ben ücretsiz sohbet sitesi kullanmaya devam edeceğime inanmıyordum. Daha öncekiler gibi, geçer diyordum… Ama geçmedi. Bir gün yayın saatime yarım saat kala sunucuya girmeye çalıştım; ama giremedim. Bütün ban listesini temizletiyor; ama giremiyordum yine de. Radyo founderimiz, zorla mIRC yükledi o gün bilgisayarıma. Ben yabancı yabancı baktım; ama girdim sunucuya, yayınımı aldım… Bir de baktım ki, gerçekten de dedikleri kadar rahatmış mIRC kullanmak.

Sonrasında bizim içerisijnde bulunduğumuz kanal satıldı. Bir başka site aldılar; ben de onlarla birlikte gittim. Normalde biri bir yere gitti diye gidenlerden; ya da biri kaldı diye kalanlardan değilimdir; tek başına, kendi kararlarını veren; özgür bir insanım. Ama ortamımız güzeldi ve bize yapılan haksızlıktı. Dolayısı ile arkadaşlarımla birlikte gittim. Daha IRC ortamındaki ikinci ayımdı; acemiydim… Hele 18 – 20 senedir bu ortamlardayım diyenlere göre… Kötü bir site almışlardı. Tutmadı, 1 ay içerisinde sıkıldım ve büyük bir sunucuya gittim. En çok dinleyici nerde ise ben de orada olacağım dedim 🙂

Gittiğim sunucuyu ve ortamını sevdim. Zaten sunucuya, yayın almadan yarım saat önce giriyor; yayınımı alıp çıkıyordum. Ama sonra sonra daha çok takılmaya başladım; çünkü arkadaşlarım olmuştu; Dj_Sohbet odasında sohbet etmek keyifliydi; kalabalıklar içerisinde boğulmak değil; samimi ortamlardı güzel olan… Ve bir zaman sonra beni işin mutfağına kadar aldılar. Ama mutfak bana göre değildi. 15 gün içerisinde silmelerini rica ettim. Sadece DJ olarak kalmak istiyordum; ama silmediler. Bir süre sunucuya girmedim. Sonrasında zorla geri çağırdılar, hatır gönül kıramadım derken baktım gerçekten de olmuyor. Kendim kendimi sildim ve geri dönmemek üzere ordan çıktım.

Daha kalabalık bir yer bulayım dedim. Buldum da; gittim… Ama o radyonun yönetici konumunda olan kişinin yönetimden haberi yoktu. Bir arkadaşım daha vardı yanımda. 1 hafta içerisinde ayrıldık ordan. Dinleyici sayısı 1000’leri gösteren o kalabalık radyoda aslında toplasanız 15 – 20 dinleyici yoktu, geri kalan ise muhtemelen bottu. Ardından bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine farklı bir sunucuya gittim.

Orayı da sevmiştim; ama ilk ay yönetim değişti. Zaten beni yönetimden almışlardı. Gelen kişinin founderliğinde devam ettik; ama farklı bir yönetim anlayışına sahipti. Durum hiç de iyiye gitmiyordu. Yeni gelen kişi ile birlikte çok sayıda sorun oluşmuştu; çok yoruluyorduk; ama olumlu giden bir durum da yok gibiydi. Dolayısı ile oradan da ayrıldıö. Ve baktım ki bu iş, ordan oraya gitmekle olmayacak; bir ortama tam alışıyorsunuz, sonrasında bir sorun yaşayıp her şeyi arkanızda bırakıp ayrılıyorsunuz ki sevdiğiniz dinleyicileriniz de buna dahil.

Bizim zaten kendi radyomuz vardı. İsmi lazım değil bir arkadaşım ile birlikte radyomuza sohbet de ekleyelim ve az olsun, öz olsun; ama bizim olsun dedik. Tam da bu noktada ExCaLuBuR ve Buraq ile tanışıp sunucumuzu kurduk. Ben hala radyocuydum 🙂 Onlar sunucu ile ilgilenecekti. Ama bir gün bir baktım ki yalnız kalmışım. 🙂 Sohbeti kaldırdım siteden. Bu arada beni yine bir yere, kıramayacağım bir arkadaşım çağırdı. Kendisi ile çok da uzun süre, yaklaşık 9 ay birlikte kaldık. Ama bu işler memfaate dayandığı anda, ortada arkadaşlık adı verilen şeyden eser kalmaz. Sonrasında onunla da vedalaştık.

Sonra bir gün ExCaLuBuR çıktı ortaya; aylar sonra 🙂 “Gel buraya” dedi ve HepSohbet ile tanıştık. Yaklaşık 2 aydır, TR Radyo & HepSohbet ortak yayınlarını sürdürmekteyiz. Kaliteli, keyifli, seviyeli bir ortamımız var. Ben hala radyocuyum 🙂 Öncekinden tek farkım ise #Radyo founderi olmam. Dolayısı ile artık bir yayın saatim yok. Her ne kadar ücretsiz sohbet sitesinde chat yapan Almina gibi görünsem de, zaman zaman aktif, zaman zaman ise sessiz kalabiliyorum; çünkü malum makale yazıyorum. Ama chat yapanlar arasında var mıyım? Evet, varım ben de 🙂 Peki chat yapan Almina kimliğinin dışında Almina kimdir?

4 Temmuz 1983 Mersin doğumluyum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum; ama okulu 8 senede bitirdiğim için, eğer meslek hayatına atılsam çok da parlak olmayacağımdan emindim. Dolayısı ile beni mutlu eden internet sektöründe kalmayı tercih ettim. Bu noktada makale yazarlığı, zaman zaman kendi çapımda web sitesi düzenleme (Kesinlikle işim bu demiyorum ve iddiam yok), radyoculuk… gibi ilgi alanlarım bulunuyor. Özgür olmayı seviyorum. Zorla olan hiç bir şey benim için yok demektir; hatta, istediğim şeyi bile söz konusu zorlama var ise inat ile yapmayabilirim 🙂 Ve en önemlisi, kendimi çok iyi tanıyorum. İyi & kötü. Hakkımda kimin ne düşündüğünü ise umursamıyorum; değer verdiklerim hariç. Bu nedenle, niyet okumayın, umursamam; ama değerliyseniz takılacağım da doğrudur.

Chat yapanlar arasında, ücretsiz sohbet sitesinde yer alan, chat yapan Almina bundan ibaret 🙂

1 yorum

  1. ”siz alminayı tanıyor musunuz?”sorusuna hep bir cevap veresim vardı ve sanırım bu sorunun cevabını vermeye fırsat buldum şuan:-) ben dj alminayı yeni yeni tanıyorum ve yayınlarından sohbetinden büyük keyif alıyorum. radyo dinlemeyi dahada keyifli hale getiriyor içtenliğiyle. hepsohbet-Trradyo işbirliğinin dahada büyük basarılara imza atması temennisiyle sevgili alminaya bol basarılı bir radyo yayıncılığı hayatı diliyorum :-))

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.