Androirc Nasıl Kullanılır?

Androirc hakkında bilgi vereceğimiz yazımız içerisinde, Androirc nedir, Androirc nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını bulabilecek ve Androirc Türkçe karakter sorununuzu çözebileceksiniz. Ücretsiz sohbet sitesi olarak Androirc hakkında bilgileri sizinle paylaşmamızın amacı: kaliteli mobil sohbet edebilmenizdir.

Androirc Nedir?

Adından da anlayabileceğiniz gibi, Androirc, Androit işletim sistemi kullanan akıllı telefon ve tabletlerde, irc ortamına rahatlıkla girebilmenizi sağlayan bir uygulamadır. Mobil sohbeti kullanan userlerin bu uygulamayı kullanarak, isim tablama, isimleri tablandığında farklı yerde olsalar dahi bundan haberdar olma… gibi farklı avantajları bulunmaktadır. Pek çok ücretsiz sohbet sitesinin kendi mobil sohbet sayfası bulunmaktadır. Ancak, isim tablama; ya da kendi isimleri tablandığında userlerin bu durumdan haberdar olması gibi bir olanak, mobil sohbet sayfallarının çoğunda bulunmamaktadır.

Androirc Nasıl Kullanılır?

■ Androit uygulama mağazası olan Google Play Store girerek, arama bölümüne Androirc yazın ve sonrasında karşınıza çıkan en üstteki ücretsiz mobil sohbet uygulamasını indirin.
■ İndirmiş olduğunuz uygulamayı açtığınızda, sağ üstte yer alan üst üste üç nokta göreceksiniz. Oraya dokunup, sonrasında Ayarları seçmelisiniz.
■ Karşınıza farklı ayarların bulunduğu bir liste çıkacak. Burada ilk olarak Takma İsim yazan yere dokunun..
■ İlk olarak en üstte bulunan, Takma isim yazan yere dokunun ve karşınıza çıkan yere, kullanmak istediğiniz nicki yazıp, sonrasında Tamam deyin.
■ Alternatif isim kısmına dokunun. Buradaki kutucuğa, alternatif bir nick yazın. Yazmış olduğunuz nick, ilk yazmış olduğunuz takma isim kullanımda ise ya da bağlantı kaynaklı düşüş yaşayıp, nickiniz askıda kaldığında kullanacağınız isimdir.
■ İdent kısmına dokunarak, karşınıza çıkan kutucuğa, size ait, size özel identinizi yazın ve tamam deyin.
■ Sıra Gerçek isim yazan yere geldiğinde, buraya, isteğinize göre adınızı yazabilirsiniz. Size whois çekildiğinde gerçek isminiz görünecektir.
■ Takma isim kısmını tamamladığınıza göre, şimdi artık bir önceki ekrana dönebilir ve oradan Sunucular’a ulaşabilirsiniz. Burada ilk olarak Yeni Sunucu Ekle yazan yere dokunmalısınız.
■ İlk olarak Sunucu İsmi’ne dokunun ve buraya SohbetMi.Com yazın.
■ Adres kısmına giderek, sohbet.trradyo.com yazın.
■ Takma isim ve İdent’in olduğu yerlere isteğinize göre nick ve ident yazın.
■ Ardından, Androirc Türkçe karakter hatasını da giderebilmek ve harflerin görünümünde sorun yaşamamak adına Karakter Kümesi’ne dokunun. Burada ISO-8859-9 seçin.
■ Son olarak, trradyo.com olarak ayarlamış olduğunuz yere dokunarak aramıza katılabilir, keyifli sohbetin doyulmaz tadına ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.