Androirc Ayarları

Ücretsiz sohbet sitesi kurulumunu gerçekleştiren herkes, artık mobil sohbet appletini de sohbet sitesi içerisine yerleştirmekte. Ancak en iyi sohbet sitesi dediğimiz yerlerin dahi mobil sohbet appletlerinde bir takım eksiklikler var. Örneğin, isim tablama olayını mobil sohbette yapamıyoruz. Bununla birlikte seslenme uyarısı alamıyoruz. Ancak mobil sohbetin bir avantajı da yok değil: radyo dinlemek… Ama radyo dinlemek için pek çok alternatifimiz zaten var. Önemli olan mobil sohbette günü kurtarmak Bunun için de imdadımıza Androirc yetişiyor. Biraz önce saymış olduğumuz özelliklerin hepsi, radyo dinleme haricinde Androirc içerisinde yer alıyor. Peki Androirc nedir? Androirc nasıl kullanılır? Androirc Türkçe karakter hatası nasıl giderilir? Kısacası Androirc ayarları nasıl yapılır?

İlk olarak Google Play Store’ye girerek arama kısmına Androirc yazın ve en üstte çıkan ücretsiz uygulamayı telefonunuza indirin. Ve açın. Karşınıza herhangi bir onay metni çıkarsa onaylayın. Ve sonrasında Androirc ayarlarını yapmaya başlayın.

Andrpirc Ayarları

■ İlk olarak sağ üstte yer alan üst üste üç noktaya dokunun.
■ Buradan Ayarlar’a gelin
■ Ayarlarda Sunucular’a dokunun.

Bu noktada karşınıza, Androirc tarafından sizin için hazır olarak kayıtlı gelen bir kaç ücretsiz sohbet sitesi göreceksiniz. Onların üzerlerine bir kere dokunduğunuzda karşınıza Düzenle ve Sil olmak üzere iki seçenek çıkacaktır. Sil’e dokunarak istemediğiniz siteleri silin.

■ Kendi girmek istediğiniz ücretsiz sohbet sitesini eklemek için “+” butonuna dokunun.
■ Şimdi karşınıza çıkan formu doldurma zamanı. İlk olarak IRC Sunucu adı yazan yere TR Radyo yazın.
■ Adres yazan yere dokunun ve buraya, irc.trradyo.com yazın.
■ Port ve Şifre kısımlarını geçebilirsiniz. Eğer girmek istediğiniz sohbet sitesi size özel bir port vermediyse; ya da port için şifre önermedi ise bu kısımlar gerekli değildir.
■ Takma isim kısmına dokunun ve sohbet sitesinde kullanmak istediğiniz takma ismi yazın. Örneğin benim Androirc ayarlarımda bu kısımda Almina yazıyor.
■ Alternatif kısmına, eğer Almina nickinden düşersem kullanacağım ismi yazmam gerekiyor. Ben o kısmı da boş bıraktım çünkü herhangi bir düşme sorunu yaşamıyorum. Yaşarsam da sistem zaten bana geçici bir takma isim verecektir.
■ İdent yazan yerde bende TR Radyo yazıyor. Bu size özel bir alandır. İsterseniz boş da bırakabilirsiniz.

Androirc Türkçe karakter hatası sorununu yaşamamak için yapmanız gereken ayarları anlatmaya sıra geldiğinde, bu ayarın önemli olduğunu, yoksa sohbet sitesine girdiğinizde ve ş,ç,ğ,ö,ü gibi harfler yazıldığında Androirc’de bu harfleri göremeyeceğinizi belirtelim.

■ Karakter kümesi… Buraya dokunun. Aramanız gereken şey: ISO-8859-9. Bunu sayfanın sonlarında değil, başlarında aramalısınız. Yani sayfayı aşağı indirmemeli; yukarı kaldırmalısınız. Bulduğunuzda da hemen işaretlemelisiniz.

Androirc Nasıl Kullanılır?

Vermiş olduğumuz ayarları eksiksiz yapmanızın sonrasında Androirc’de, sol üstte yer alan ve sola doğru giden ok işaretine tıklayın ve Androirc’nin ilk açılış sayfasına gelin

■ Burada üstte, biraz önce tıklamış olduğunuz üst üste üç noktanın sol tarafında bir artı “+” işaret göreceksiniz. Ona dokunun.
■ Bu kısımdan TR Radyo’yu seçin.

Eğer kullanmakta olduğunuz nick şifreli, yani kayıtlı ise ve siz sohbet sitesine girişin sonrasında bu şifreyi girmezseniz, nickiniz bir dakikanın sonunda düşecektir. Bu nedenle, sohbet sitesine girişin sonrasında şunu yapmalısınız:

■ /ns identify şifreniz

Ardından bunu gönderirseniz, şifre kabul edildi yazısını görür ve sohbetin keyfini çıkartabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.