İnternette Nasıl Sohbet Edilir?

Günümüzde, pek çok kişi masa başı çalışmayı tercih edip, sonrasında da can sıkıntısından şikayet etmekte. Masa başı çalışmanın pek çok olumlu yanı olduğu gibi olumsuz yanları da var. Örneğin masa başı çalışırken sürekli oturmak ve hareketsiz kalmak dolayısı ile kilo problemleri ortaya çıkabiliyor. Ve en önemli sorunlarından biri de: Sosyalleşme problemi. Bu nedenle internet üzerinde insanlar, internette nasıl sohbet edilir, internette sohbete nasıl başlanır, internette sohbet nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını aramaktalar. Biz de sizlere bu anlamda, gönlünüzce sohbet edip, yeni insanlarla tanışabileceğiniz, aynı zamanda kesintisiz canlı radyo dinleme keyfini yakalayabileceğiniz bir ücretsiz sohbet sitesi önerisinde bulunmak istedik.

İnternet cafelerin yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde bizler daha okul çağlarındaydık ve ya dersten kaçıp; ya da ödev yapacağımız bahanesi ile okul çıkışlarında internet cafeye giderdik: Her saat başı ödemek durumunda olduğumuz bir ücret vardı. Ama, internet cafenin içerisinde sürekli bir chat sesi duyardık; her ekranda bir chat sayfası açık olurdu, hangi ücretsiz sohbet sitesine girmek istersek ona tıklardık. Birileri ile sohbet eder, bir dahaki sefere yine aynı yerde olmak adına birbirimize gün ve saat verirdik. O gün gelip de internet cafeye gittiğimizde, bağlantı problemi varsa, bir an önce düzelmesi için ana masada oturan çocuğa bakar dururduk; çünkü bizi bekleyen biri vardı ve ya biz gelmedik diye giderse idi…

Ne kadar komik geliyor değil mi şimdi düşünüp ben yazar; siz de okurken. Bir abla vardı; yaş itibari ile evlenmiş olması gerekiyordu; ama hala bekardı. Evlerinde bilgisayar vardı. Bunu özellikle belirtiyorum; çünkü o zamanlar herkesin evinde bilgisayar yoktu, olsa bile internete bağlanmak sorundu. Her neyse, bu ablanın evine annemle birlikte gittiğimizi hatırlıyorum. Abla yanımızda internete girdi ve bir sohbet kanalını açtı. Chat yapmaya başladı. Bu arada annemin durumdan haberi yok. Nerden bilsin biz de okuldan kaçıp kaçıp internet cafeye gidiyor ve bir ücretsiz sohbet sitesine girip chat yapıyoruz. Neyse, ablaya bir kaç tane özel mesaj geldi. Abla o mesajlardan birini açtı ve slm, nasılsın muhabbetinden sonra karşıdaki kişi ablaya, Benimle evlenir misin diye sordu…

Annemin o anki ciddiyetini hiç unutamıyorum. Aslında hiç de öyle biri değildir. Ama ablanın adına X diyeceğim. Annemin ablaya olan tepkisi aynen şu şekildeydi: “X kız, bak adam sana evlenme teklif etti. Belki iyi biridir. Tanış, konuş biraz. Sor bakalım ne iş yapıyormuş, kaç yaşındaymış..” Şimdi düşünüyorum da, komik bir anıydı. Bundan belki 20 sene önce yaşanmıştı; ama benim hala gözümün önünde o sahne, kulaklarımda da annemin sesi yankılanır.

Kısacası, internette sohbet nasıl yapılır sorusunun yanıtını daha o zamanlar biliyorduk. Sonrasında sosyal medya ve whatsapp gibi uygulamalar çıkınca, bizler ücretsiz sohbet sitesi nasıl kullanılır, unuttuk; ya da belki bazılarımızın yaşı bunları hatırlamaya yetmiyor bile: Ancak, hem whatsapp gibi uygulamalar; hem de sosyal medyadan sıkılmaya başlayınca, yine internette sohbete nasıl başlanır sorusunun yanıtlarını aramaya başladık. Peki gerçekten, internette nasıl sohbet edilir?

Ücretsiz sohbet sitesi, size, gerçek adınızı, soyadınızı, resminizi kullanmadan, pek çok insanla chat yapabilme olanağı sunmaktadır. Bu anlamda, sizler için hazırlamış olduğumuz sohbet platformumuza girebilir, bilgisayarınıza mirc indirerek, telefonunuza Androİrc kurarak; ya da http://sohbet.trradyo.com:9090 adresine tıklayarak; sunulan tüm olanaklardan yararlanabilirsiniz. Biz mi? Bizler de bu platformda sizlerle birlikteyiz elbette.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.