irc Nick Şifresi Değiştirme Komutu

Sohbet sitesi komutları arasında yer alan irc nick şifresi değiştirme komutu ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Ücretsiz Sohbet Sitesi olarak, menülerimiz içerisinde sizlere, nick işlemleri hakkında alternatifler sunmaktayız. Ancak, sohbet siteleri bizim sitemizle sınırlı olmadığı için, vereceğimiz bilgilere sürekli olarak gereksinim duyabilirsiniz.

irc Nick Şifresi Değiştirme Komutu

Ücretsiz Sohbet Sitesine girdiğinizde, nick kaydettiğiniz sırada almış olduğunuz şifrenin basit olduğunu düşünebilir; ya da akıllı cihazınızdan, kaydetmiş olduğunuz şifreyi yazmakta zorlanabilirsiniz. Tüm bunların hiç biri olmasa dahi, sohbet sitesindeki nick şifrenizi birine vermiş olabilir, sonrasında ise o kişiye güvenmediğiniz için, değiştirmeye gereksinim duyabilirsiniz. İşte bu noktada, sohbet sitesi komutları arasında yer alan şu komutu kullanmanız gerekir:

/Ns set password yeni şifreniz

Bunu yapmak için, her şeyin öncesinde, nick şifresi değiştirmek istediğiniz ücretsiz sohbet sitesine, kayıtlı nickiniz ve nicke atadığınız şifre ile girmek zorundasınız. Sonrasında yapmanız gereken işlem ise bu komutu uygulamaktır. Sizlere bu uygulamayı örnekli şekilde aktaralım:

Benim, sohbet sitesindeki nickim Almina. Sohbet sitelerinden, bu nicki kaydetmiş olduğuma, kayıtlı şifremle birlikte giriyorum. Sonrasında, mesaj göndermek için kullanılan yazı satırına şu şekilde yazıyorum:

/Ns set password 018296

018296, benim, kullanmak istediğim yeni şifrem ve komut satırına bu nedenle onu yazdım. Ardından enter yapmam; yani yazmış olduğum komutu göndermem sonrasında, şifrem değişmiş olacak ve bunu belirten bir mesaj da zaten ekranda bana gösterilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.