Sohbet Sitesi Nedir?

Pek çok kişinin internet üzerinden, ücretsiz sohbet sitesi arayışında olduğunu ve sohbet sitesinde bulunmayı sevdiğini biliyoruz. Peki sohbet sitesi nedir sorusunun yanıtını kaçımız biliyoruz? Hangi sohbet sitesine nasıl girmeliyiz, sohbet sitesinin amacı nedir… Kısacası sohbet sitesi nedir?

Sohbet Sitesi Nedir?

Ağ bağlantıları aracılığı ile bilgisayarların birbirine bağlandığını biliyoruz. Günümüzde zamanımızın büyük çoğunluğu bilgisayar başında geçmekte ve bu durum da bizim, insanlarla olan iletişimimizi kesmekte; yani sosyal olmamızı engellemekte. Peki bilgisayarların birbirine bağlanmasını bir avantaj olarak değerlendirip sohbet etmek fena bir fikir mi? Kesinlikle değil.

Arkadaşlarımızla, ailemizle oturup karşılıklı sohbet etme eylemini, bilgisayarların birbirine bağlanması sayesinde, sohbet sitesi kullanan herkesle rahatlıkla gerçekleştirebiliriz. Bunun için geliştirilmiş ücretsiz sohbet siteleri bulunmaktadır. Ücretsiz sohbet sitesi olarak biz de sizlere tam olarak bunu sunmaktayız.

İnternet Relay Chat’ın kısaltması IRC’dir ve tam olarak dediğimiz şeyi internet kullanıcılarına sunmaktadır. İnternete sürekli bağlı durumda bulunan sunucu bilgisayarlara kurulan IRC aracılığı ile, sohbet sitesine girebilen insanların birbirleri ile iletişimi sağlanmış olur.

Birden fazla ücretsiz sohbet sitesi türü bulunmaktadır. Ancak amaç, genel olarak, insanların birbirleri ile sohbet etmesini sağlamaktır. IRC programları ile IRC sunucularına bağlanır ve listede yer alan sohbet odalarından birine girerek, bu sohbet odasında bulunan insanlarla iletişime geçebilir, sohbet edebilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz programa herhangi bir komut vermemeniz halinde, yazdıklarınızı, sohbet odasında bulunan herkes görür. Elbette siz de herkesin yazmış olduğunu görebilirsiniz. Ancak eğer siz bilgisayarınıza program yüklemek istemezseniz, sohbet sitesi olan web sayfalarına girerek de, buradaki kullanıcılarla anlık mesajlaşabilirsiniz. Ücretsiz sohbet sitesi size bu amacı da sunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.