Ücretsiz Sohbet Sitesinden Evliliğe

İletişimin her geçen gün yayıldığı toplumumuzda, internet de her ortamda kullanılır hale geldiği için, iletişimin önemli araçlarından bir tanesinin internet olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Geçmişte, iletişim dediğimizde aklımıza, bir insanın gözlerinin içine bakmak, ya da ellerini tutmak gelirdi. Ancak günümüzde bu durum farklı bir hal aldı: neredeyse, bir insanı yazı karakterinden beğenir olduk. İnternetin iletişimde bu derece iyi yerlere gelmesinin nedeni aslında, pek çok ücretsiz sohbet sitesinin bulunması ve bu tür sitelerde insanların, İstanbul sohbet odaları, Ankara sohbet odaları gibi kanallarda, birbirlerini bulup, tanıyabilmelerinden kaynaklanmaktadır.

Yine geçmişle karşılaştırmak istediğimizde, insanların önceden, düğün, nişan, arkadaş ortamı gibi mekanlarda birbirleri ile tanışıp, hatta sonrasında arkadaş olarak, evliliğe kadar gittiklerini görebilmekte idik. Ancak günümüzde, İstanbul sohbet odalarında tanışan insanlar, bir süre bu şekilde sohbet edip, sonrasında arkadaşlıklarını gerçek ortamda ilerletiyor, ardından da evliliğe adım atabiliyorlar. Ve hatta bu duruma, görücü usulü evlilik diyenler dahi var. İlginç geldi değil mi?

Ankara sohbet odalarına girdiğinizi var sayalım. Sonra burada biri ile tanıştınız ve aynı zamanda ücretsiz sohbet sitesine girerek arkadaşlığınızı ilerletmeye başladınız. Sonrasında muhtemelen birbirinizin resmini görmek isteyecek, ardından da çıkıp bir kahve içmeyi teklif edeceksiniz. İşte o birbirinizin resmini görme olayını, gençler, görücü usulü evliliğe benzetmekteler.

İstanbul’da ikamet edenler İstanbul sohbet odalarında, Ankara’da ikamet edenler Ankara sohbet odalarına girebilmekte, bu durum diğer iller için de geçerlilik göstermektedir. İlk olarak, birbirine uygun olan kişiler, güvenli bir ortamda birbirleri ile tanışır, sonrasında görüşüp sevgili olur, ardından da anlaşabilirlerse evliliğe gidebilirler. Bu anlamda ücretsiz sohbet sitesini kullanmak, Facebook, Twitter… gibi, sizin resim ve kişisel bilgilerinizi açıkta bırakan sosyal paylaşım sitelerini kullanmaktan çok daha güvenlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.