Yeni Arkadaşlıklara Ücretsiz Sohbet Sitesi İle Merhaba Deyin

Günümüzde, Facebook, Twitter gibi siteler, sosyal medyanın önde gelen siteleri arasında yer almakta. Peki bu siteler bu denli gündemde, hatta sosyal hayatımıza dahi sekte vururken, bizler neden ücretsiz sohbet sitesine girmeyi tercih ederiz? Çünkü, gerek Facebook, gerek Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri, var olan arkadaşlarımızla iletişim kurmamızı sağlıyor; ama yeni arkadaşlıklar edinme noktasında bizi sınırlandırıyor.

Facebook’ta, sohbet sitelerinde olduğu gibi, gördüğünüz ve beğendiğiniz herhangi biri ile sohbet etmek istediğinizde ve ona mesaj gönderdiğinizde, gönderdiğiniz mesajlar filtreye düşer ve Diğer Mesajlar kutusuna gider ki bu da, o kişinin mesajınızı, Diğer mesajlar kutusuna bakmazsa görmesini engeller. Bu durum, anlık mesajlaşma ihtimalini ortadan kaldırır. Ücretsiz sohbet sitesinde ise durum bunun tam tersidir. O anda orada bulunan kişiler zaten sohbet etmeye müsait kişilerdir ve mesajlarınız onlara direkt olarak ulaşır.

Sohbet siteleri ile arkadaşlık siteleri arasında pek bir fark yoktur. Pek çok kişinin sohbet sitelerinde tanışarak, sonrasında mutlu bir yuva kurduğunu duymuş olmalısınız. Sosyal hayatı kısıtlanmış olan insanlar için, artık internetten tanışılan bir kişi ile evlenmek; ya da en azından bir ilişki yaşamak, hiç de yadırganacak bir durum değildir. İstediğiniz kişiye bir selam verirsiniz ve devamı size güzel bir aşkın kapısını rahatlıkla açabilir.

Facebook üzerinden yapmış olduğunuz her paylaşım, yazmış olduğunuz her mesajdan siz sorumlusunuzdur. Çünkü orada bulunan herkes sizi tanımakta ve sizi paylaşımlarınız dolayısı ile yargılama hakkını kendilerinde görmektedir. Ancak sohbet sitesi böyle değildir. Bir sohbet sitesine, farklı kullanıcı isimleri ile girebilir, istediklerinizi özgürce yazabilir, istediğiniz kişilerle de sonrasında, ister sosyal medya, ister telefon yolu ile iletişimi devam ettirebilir; ya da sohbet sitesindeki arkadaşlığınızı sürdürürsünüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.