Mirc Nasıl Kullanılır?

Mirc nasıl kullanılır sorusunun yanıtını sizlere ilerleyen bölümlerde aktararak, merak edenler için Mirc kullanımını detaylı şekilde paylaşacağız. Pek çok kişinin aklında, hala Mirc kullanan var mı sorusunun yanıtları varken, bizler ücretsiz sohbet sitesi olarak geçtiğimiz günlerde sizlere en iyi Mirc scriptin tanıtımını gerçekleştirdik. İlk olarak, hala Mirc kullanan var mı sorusunun yanıtını “Evet, bizler kullanıyoruz” şeklinde verelim ve sonrasında Mirc nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını aktarmaya başlayalım.

Mirc Nasıl Kullanılır?

Mirc kullanımı, en iyi Mirc script için oldukça basittir. Bunun için ilk olarak en iyi Mirc scripti indirmeniz gerekir. Sonrasında ise sürekli Next; yani ileri diyerek kurulumu gerçekleştirmelisiniz. Bunun sonrasında ise masaüstüne gelecek olan en iyi Mirc scripti, çift tıklayarak açmanız yeterli olacaktır.

Ücretsiz sohbet sitesine giriş yapabilmek için, masaüstünde bulunan en iy Mirc scriptine çift tıklayıp açın. Hemen sonrasında karşınıza bir ekran gelecek ve üzerinde de bir Bağlantı pemceresi açılacaktır. En üstte bulunan ve Nick: yazan yerin karşısına, ücretsiz sohbet sitesinde kullanmak istediğiniz kullanıcı adınızı yazın. Sonrasında ise başka hiç bir şey yapmaya gerek duymadan, Bağlan butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu adımların sonrasında Mirc kullanımı zaten oldukça kolay olacaktır. Çünkü ücretsiz sohbet sitesi tarafından sunulmakta olan en iyi Mirc scriptinde üst tarafta, ihtiyaç duyduğunuz tüm menüler yer almaktadır. Yapmanız gereken, işinzie yarayan butona tıklamak ve sonrasında size gösterilen adımları takip etmekten ibarettir.

Mirc kullanımı ile neler yapabileceğinize gelince: Tema’ya basarak, en iyi Mirc scriptinin görünümüne istediğiniz rengi verebilirsiniz. Balons butonuna tıklayarak, size gelen bildirimlerin nerede görünmesini istediğinizi, ne renk olmasını istediğinizi, bilgisayar ekranınızın neresinde görünmesini istediğinizi ve çok daha fazlasını ayarlayabilirsiniz.

Mirc kullanımında Kanallar butonuna tıklarsanız, girmek istediğiniz kanalın üzerine tıklayıp o kanala geçiş yapabilirsiniz, ama bu özelliği kullanmanıza gerek yoktur, çünkü girebileceğiniz kanalları zaten Mirc’in sağ tarafında liste halinde görürsünüz ve istediğiniz kanala tıklayıp ulaşabilirsiniz. Örneğin, #Sohbet kanalında sohbet eder, #Radyo kanalında dinlemekte olduğunuz radyoya istek gönderebilirsiniz. #Oyun kanalında bilgiye yönelik sorular sizlere ulaştırılmaktadır ve sıralamaya girebilir, bir nevi yarışırsınız.

Op Teşekkür butonuna tıklayarak, size yetkililer tarafından verilen +Voice’ye nasıl teşekkür edeceğinizi; ya da yetkiler için ne gibi bir mesaj göndereceğinizi belirleyebilirsiniz. Birisi size +Voice verdiğinde, sizin Op Teşekkür menüsüne yazmış olduğunuz mesaj hemen sohbet ekranında belirecektir. Sesler butonuna tıklayarak, bildirim seslerini almak isteyip istemediğinizi belirleyebilirsiniz. Access ise eğer ücretsiz sohbet sitesinde yetkili iseniz, Mirc kullanımı sırasında ihtiyaç duyacağınız bir butondur.

Ücretsiz sohbet sitesinde yazışırken yazdıklarınıza dahil etmek istediğiniz Smile’ler için Smiles butonuna tıklayabilirsiniz. Göndermek istediğiniz smile’ye bir kere tıklamanız, sohbete ifadelerinizin gitmesi için yeterli olacaktır. Ücretsiz sohbet sitesinde kullandığınız kullanıcı adınızı kaydetmek ve sizden başka herkesin kullanımını engellemek için Nick Reg butonuna tıklamalısınız. Away Ol ise sizin yazamadığınız zamanlarda, size yazanların görmesini istediğiniz mesajları aktif etmenizi olanaklı hale getirmektedir.

Ayarlar, Mirc kullanımında, şu ana kadar anlattıklarımızın haricinde daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Alt menüleri bulunmakta olup, tıklayıp kontrol edebilirsiniz. Op Menü, Koruma ve Script butonları, eğer ücretsiz sohbet sitesinde yetkiliyseniz işinize yarayacaktır. Yazı Tipi butonu ile yazı şeklinizi belirleyebilirken, Özel Aç ve Özel Kapat butonları ile de insanların size ulaşmasını aktif ya da pasif hale getirebilirsiniz.

Kısacası, Hala Mirc kullanan var mı? Evet var. Peki Mirc nasıl kullanılır? En iyi Mirc scriptinin kullanımı bu kadar basittir. Keyifli sohbetler dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.