İrc Nick Şifremi Unuttum

Ücretsiz sohbet sitesinde kullanabileceğiniz sohbet sitesi komutlarını sizlerle paylaşmaya devam ederken, biraz önce bir userin başına gelen bir durum dolayısı ile sizlere irc nick şifremi unuttum dediğiniz noktada yardımcı olmak istedik. Eğer ücretsiz sohbet sitesine giren bir kullanıcı iseniz ve irc nick şifremi unuttum diyorsanız; ya da admin yetkiniz varsa ve irc nick şifresi öğrenme hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizlere ilerleyen bölümlerde yardımcı olacağız.

İrc Nick Şifremi Unuttum

Ücretsiz sohbet sitesine girdiğinizde, kayıtlı nickinizin şifresini bir dakika içerisinde yazmazsanız, o nickin başkasına ait olduğunu algılayan sunucu üzerinde nickiniz değiştirilir ve Misafir1557 gibi bir hae gelir.

Var sayalım ki nickiniz HaCeR. Ücretsiz sohbet sitesine HaCeR olarak giriş yaptınız. Sonrasında nickinizi identify etmeniz beklenir. Yani nick şifresini girmeniz… Bunun için kullanmanız gereken komut, sohbet sitesi komutları arasında şu şekilde yer almaktadır:
/ns identify şifreniz
Yani siz şifrenizin 6543210 olduğunu hatırlıyorsanız, uygulamanız gereken komut, sohbet sitesi komutları arasında şöyledir:
/ns identify 6543210
Ama eğer hatırlamış olduğunuz bu şifre yanlış ise ve siz HaCeR nicki ile ücretsiz sohbet sitesine gireli bir dakikayı geçmiş ise, HaCeR nickini Misafir1557 olarak değiştirdi şeklinde bir uyarı verir ve siz HaCeR nickini kullanamazsınız.

Bu noktada, irc nick şifremi unuttum dediğinizi var sayıyoruz. Sohbet sitesi komutları arasında kullanabileceğiniz herhangi bir komut bulunmamaktadır. Peki şifremi unuttum butonu da olmadığına göre, şimdi ne yapacaksınız?

İrc nick şifremi unuttum dediğiniz noktada ücretsiz sohbet sitesinde bulunan bir admin; yani yetkili bulmalısınız. Sohbet sitesi komutları arasında yer alan irc nick şifresi öğrenme komutunu oplar, soplar, founder ya da Halfoplar uygulayamaz. Bu nedenle sizin bir admin bulmanız ve ona, irc nick şifremi unuttum demeniz gerekiyor.

Sonrası ise söz konusu admine bağlı olarak gelişiyor. İlk olarak nickin gerçekten size ait olup olmadığını sorgulaması gerekiyor. Ancak günümüzde mobil girişler ücretsiz sohbet sitesi için çok yaygın olduğundan dolayı, girişinizin yeni giriş olarak algılanabilmesi de doğal. Sizi tanıyan bir admin varsa, kendisine Skype ya da bir başka yerden de yazarak siz olduğunuza inandırabilirsiniz. Ama böyle bir durum söz konusu değilse işiniz biraz zor olabilir.

İrc Nick Şifresi Öğrenme

Şimdi de sizin ücretsiz sohbet sitesinde yetkili bir admin olduğunuzu var sayalım. HaCeR size geldi ve icr nick şifremi unuttum dedi. Bu noktada sohbet sitesi komutları arasında yer alan hangi komutu uygulamalısınız?

Size tavsiyemiz, ilk olarak onun gerçekten HaCeR olduğundan emin olun. Sonrasında sohbet sitesi komutları arasında yer alan irc nick şifresi öğrenme komutu oldukça kolay çünkü. Biz, şifresini unutan kişinin HaCeR olduğuna emin olduğunuzu var sayacağız. Değilse zaten ortalık karışabilir, dikkat 🙂

Uygulamanız gereken irc nick şifresi öğrenme komutu şu şekilde:
/ns getpass nick
Bu komutu HaCeR için uygularsak
/ns getpass HaCeR
Söz konusu komutu yazmanızın sonrasında Statüs’e bakın, ya da NickServ tarafından gönderilen mesajı kontrol edin. Orada HaCeR nickinin şifresini görebileceksiniz. Almış olduğunuz şifreyi HaCeR’in özeline yazabilir ve onun ücretsiz sohbet sitesine giriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.