Nick Değiştirme Komutu

Ücretsiz sohbet sitesinde, sohbet sitesi komutlarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda nick değiştirmeden söz ederek, nick değiştirme komutunu sizlere aktaracağız. Ücretsiz sohbet sitesinde nick değiştirme sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Eğer DJ’seniz, yayın aldığınızda nickinize DJ takısı almanız gerekir. Ya da bazen yemek yemeye giderken nickinizin sonuna, Yemekte takısı eklemek isteyebilirsiniz. İşte bu noktada, sohbet sitesi komutları arasında yer alan nick değiştirme komutu kullanılır.

Son zamanlarda ücretsiz sohbet sitesinde DJ’lerin DJ takısını nicklerine alabilmeleri için DJ kanalında !dj ya da .dj yapmaları yeterli olmakla birlikte, daha eski ücretsiz sohbet sitesi kurulumlarında nick değiştirme komutuna gerek oluyor. Yemek yemeye giderken nickinizin sonuna Yemekte eki almak istediğinizde yine nick değiştirme işlemi uygulamanız gerekiyor. Ya da bazen bunların hiç biri değil; ama sohbet akışına göre bir nick almak isteyebiliyorsunuz. Yine sohbet sitesi komutları arasında yer alan nick değiştirme komutuna ihtiyacınız oluyor.

Nick Değiştirme Komutu

Benim ücretsiz sohbet sitesindeki nickim Almina. Ve ben bir DJ’im. Dolayısı ile yayın aldığımda, nickimin DJ_Almina olması gerekiyor. Bu noktada yapmam gereken işlem şu:

/nick DJ_Almina

Yani sohbet sitesi komutları arasında yer alan nick değiştirme komutu:

/nick Yeninick

Diyelim ki ben yemek yemeye gideceğim. Ve nickimin sonuna Yemekte eki almak istiyorum. Uygulamam gereken nick değiştirme komutu şu:

/nick Almina_Yemekte

Bilgisayar başında yoksam şunu yapmalıyım:

/nick Almina_Yok

Yalnız şöyle bir durum var: Eğer ücretsiz sohbet sitesinde yetkili iseniz, sohbet sitesi komutları arasında yer alan nick değiştirme komutunu uygularken şunu aklınızdan çıkartmamalısınız: Almış olduğunuz yeni nickte, sohbet sitesi komutlarını uygulayamayabilirsiniz. Komutları uygulamak için yeniden, şifreli nickinize geçmeniz gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.