Nick Droplama Komutu

Sohbet sitesi komutlarını sizlerle paylaşmaya devam ederken, bu yazımızda da nick droplamayı sizlere anlatıp, sizlerle nick droplama komutunu paylaşacağız. Nick droplama, girmiş olduğunuz ücretsiz sohbet sitesinde, kaydetmiş olduğunuz nickin kaydını silmek adına işe yaramaktadır. Yani, kaydetmiş olduğunuz, size ait olan şifreli nickiniz, sohbet sitesi komutları arasında yer alan nick droplama komutu ile artık kayıtsız, şifresiz bir nick halini alır ve isteyen herkes sizin nickinizi alıp kaydedebilir. Çünkü o nick artık size ait değildir. Eğer sizin haricinizde herhangi biri sizin nickinizi almak istiyorsa, nick droplama işleminin sonrasında alabilir.

Sohbet sitesi komutları arasında yer alan nicık droplama komutunu uygulamak isterseniz, nick droplama işlemini gerçekleştireceğiniz nick ile ücretsiz sohbet sitesine girmiş olmanız gerekmektedir. Diyelim ki ücretsiz sohbet sitesinde kayıtlı olan HaCeR nicki için nick droplama komutunu uygulayacaksınız. Bunun için önce ücretsiz sohbet sitesine, HaCeR nickinin şifresi ile girmiş olmanız gerekmektedir. Sonrasında ise sohbet sitesi komutları arasında yer alan nick droplama komutunu rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Nick Droplama Komutu

/ns drop nick şifre

HaCeR nickinin şifresinin BenimSin58 olduğunu varsayalım. HaCeR nicki için nick droplama işlemi yapacaksak, biraz önceki vermiş olduğumuz nick droplama komutunu şu şekilde uyarlamalıyız:

/ns drop HaCeR BenimSin58

Aslında sohbet sitesi komutları arasında yer alan nick droplama komutunu uygulamanız çok da önerilmez. Çünkü eğer sizi herkes o nickle ücretsiz sohbet sitesinde tanıyorsa ve bir kişi gelip sizin nick droplama işleminizin sonrasında o nicki alırsa, sonrasında sizin adınıza, sizin ya da başkalarının hakkında istenmeyen şeyler yazdığı takdirde, hedef siz olursunuz. Ve bu durum ücretsiz sohbet sitesinde sıklıkla yaşanır. Bu nedenle nickinize sahip çıkmanız önerilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.