Nick Kaydetme Komutu

Sohbet sitesine giriyor ve ücretsiz sohbet sitesinin sizlere sunmuş olduğu avantajlardan yararlanıyorsanız, nick kaydetme komutunu da bilmek durumundasınız. Ancak bu şekilde nickinizi koruma altına alabilir ve sizden başka kişilerin kullanmasını önleyebilirsiniz. En iyi mirc scriptini kullanmanız halinde ise mircte nick kaydetme çok kolaydır ve nick kaydetme komutunu ezberlemenize gerek yoktur. Biz sizlere ilerleyen bölümlerde hem nick kaydetme komutunu vereceğiz; hem de mircte nick kaydetmeyi, en iyi mirc scriptini kullananlar için tarif edeceğiz.

Nick Kaydetme Komutu

Sohbet sitesinde nick kaydetme komutunu, en iyi mirc scriptini kullanmıyorsanız; ya da web sohbet ya da mobil sohbet girişi yaptıysanız kullanmanız gerekir. Çünkü bazı mobil sohbetlerde nick kaydetme komutuna gerek olmasa da tüm mobil sohbet girişlerinde nick kaydetme komutuna gerek duyulur ki ücretsiz sohbet sitesine giren pek çok kişi mobil sohbet girişini kullanmaktadır. Bu nedenle hemen nick kaydetme komutunu sizlerle paylaşalım:

İlk olarak sohbet sitesine, kaydetmek istediğiniz nickle giriş yapın. Eğer daha önce kaydedilmemiş ise zaten herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Kaydetmek istediğiniz nickte iken nick kaydetme komutunu uygulayın ki şu şekildedir:

/ns register şifre mail adresi

Şifrenizin kedi, mail adresinizin ise deneme@hotmail.com olduğunu var sayarsak, nick kaydetme komutunu şu şekilde uygulamanız gerekecektir.

/ns register kedi deneme@hotmail.com

Sonrasında, statüste; yani sohbet sitesinin kanal listesinin ilk başında bulunan kısıma tıkladığınızda, nick kaydetme komutunu başarılı bir şekilde uyguladığınızı belirten bir bildiri görebilirsiniz.

Nick kaydetme komutunu, nicke geçiş yapmadan da gerçekleştirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse: Benim nickim ücretsiz sohbet sitesinde Almina; ama ben HaZaN nickini de sohbet sitesine kaydetmek istiyorum. Bu durumda uygulamam gereken nick kaydetme komutu şu şekildedir:

/ns register nick şifre mail adresi

Şifreyi yine kedi olarak düşünelim ve mail adresi de deneme@hotmail.com olsun. Nick zaten HaZaN olacaktı.

/ns register HaZaN kedi deneme@hotmail.com

Mircte Nick Kaydetme

Şimdi de size, en iyi mirc scripti kullanarak, mircte nick kaydetmeyi anlatacağız ki bu çok kolay bir işlemdir.

■ En üstte ortada, hareketli şekilde yanıp sönen bir Sohbet Script yazısı göreceksiniz.
■ Bunun hemen sağında, Smiles, Nick Reg ve Away Ol şeklinde, üst üste duran üç buton var. Siz ortada, Nick Reg yazan yere tıklamalısınız.
■ Nick’inizi kaydetmek icin alt bölümdeki bilgileri doldurunuz ve kaydet’e basınız yazısının hemen altında bulunan Şifre kısmına, nickiniz için kullanmak istediğiniz şifreyi yazın. Email’in karşısına ise kullanmakta olduğunuz E-posta adresinizi yazın.
■ Son olarak altta bulunan Kaydet butonuna tıklayın.

Mircte nick kaydetme işlemi, en iyi mirc scriptini kullanmanız halinde bu kadar kolay olacaktır. Size kalan ise artık sohbet sitesinde, keyifle chatleşmek. İyi sohbetler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.