Nick Şifresi Değişme Komutu

Ücretsiz sohbet sitesinde sohbet sitesi komutlarını sizlerle paylaşmaya devam ederken, Nickserv Set komutları arasında yer alan nick şifresi değişme komutunu bu yazımızda detaylı olarak ele alacağımızı belirtmek istiyoruz. Peki neden nick şifresi değiştirmeye gerek duyuyoruz? Son zamanlarda TeamWiever ile bir başkasının bilgisayarına bağlanıp ayar yapan kişilerin sayısı gittikçe arttı. Bunu biz de yapıyoruz, bazen yayın yapacak arkadaşlarımıza; bazen de en iyi Mirc scriptinin ayarlarını yaptırmak isteyenlere. Ya da sevgiliniz olan, güvendiğiniz insanlara nick şifresini verebiliyorsunuz. Dolayısı ile yaşanan ayrılıkta o şifre sizin için artık güvenli olmuyor. İşte bu gibi durumlarda, ücretsiz sohbet sitesinde, sohbet sitesi komutları arasında yer alan Nickserv Set komutları arasındaki nick şifresi değişme komutunu uygulayabilirsiniz.

Nick Şifresi Değişme Komutu

Nick şifresi değiştirmek için ücretsiz sohbet sitesinde, isterseniz yazı yazdığınız yere, isterseniz de Statüs’e Nick şifresi değişme komutunu yazabilirsiniz. Yazmış olduğunuz komut; hatta sohbet sitesi komutlarının hiç biri, kanal ortasına düşmez. Ancak başta yer alan “/” işaretini kullanmayı unutursanız kanala yansıma durumu söz konusu olur. Ancak siz yine de Nickserv Set komutlarını, daha sağlam uygulamak isterseniz Statüs’e yazabilirsiniz.

Uygulamanız gereken nick şifresi değişme komutu şu şekildedir:
/nickserv set password eskişifre yenişifre

Burada yer alan nickserv’in kısaltması olan ns’yi de komut içerisinde yazabilirsiniz. Yani:
/ns set password eskişifre yenişifre

Eski şifrenizin SiNsireLLa olduğunu var sayalım. Yeni şifrenizin de KaSirGa olacağını. Uygulamanız gereken nick şifresi değişme komutu şu şekilde olmalıdır:
/ns set password SiNsireLLa KaSirGa

Bu uygulamanın sonrasında artık ücretsiz sohbet sitesine SiNsireLLa şifresi ile değil de KaSirGa şifresi ile girmeniz gerekecektir. Yani nick şifresi değiştirme işleminiz tamamlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.