Kara Cuma Hakkında Yorumlar

Ücretsiz sohbet sitesinde sizlerle bu kez, Kara Cuma hakkında tartışalım ve tartışma platformunun konusu, Kara Cuma hakkında yorumlar olsun. İlk kez 1961 yılında uygulanmaya başlanan Black Friday; yani Kara Cuma’nın Türkiye’ye gelişi bir kaç sene öncesine dayanıyor. Ama son iki sene içerisinde Kara Cuma’ya olan ilgi çok daha yüksek. Öyle ki, artık indirimler Black Friday’ı beklemiyor. Trendyol, HepsiBurada gibi yerlerde, 20 Kasım 2018 itibari ile Kara Cuma indirimleri başladı; ama aslında Kara Cuma’nın 2018 yılına ait tarihi 23 Kasım 2018…

Kara Cuma Hakkında Yorumlar

Ücretsiz sohbet sitesinin tartışma platformunda, alışveriş çılgınlığının hat safhada yaşandığı bu güne, neden Kara Cuma adının verildiğini anlatarak, Kara Cuma hakkında yorumlara startı yine ben vermiş olayım: Neden bugüne Black Friday adı verildi ki?

Bunun için iki sebep var. Gerçek sebebin hangisi olduğu bilinmiyor. Söz konusu nedenlerden ilki şu: Çılgın indirimler için mağazalar kapılarını gece 04:00 itibari ile müşterilerine açmaya başlıyor. Tabi o saatte söz konusu mağazalara gidebilmek; hatta sırada önlerde yer almak için müşteriler oraya daha erken gidiyor. Dolayısı ile karanlık bir Cuma gününe uyanılmış oluyor. Güne bu nedenle Kara Cuma denmiş olma ihtimali oldukça yüksek.

Bir diğer neden ise Kara Cuma’da çok fazla yaralanma, hatta ölümlerin yaşanıyor olması… Düşünsenize mağazalardaki kuyruğu ve o mağazalara giderken yaşanan yol trafiğini… Dolayısı ile söz konusu ölüm ve yaralanmalar dolayısı ile de güne Kara Cuma denmiş olma ihtimali yüksek.

Tartışma platformunda bu bilgileri sizlerle paylaşan ben, Almina, geçen sene Kara Cuma indirimlerinden yararlanmaya başladım. Kendime ilk olarak bir bilgisayar masası aldım 🙂 Antivirüs zamanım dolmak üzereydi, lisans yeniledim. Evde bir sürü cezve var, dolayısı ile annemin aldırmadığı bir cezveyi aldım 🙂 Kullandırmadı, Çeyiz bekliyor 🙂 Onun dışında bir sürü şey daha aldım ama şu anda onları hatırlamıyorum.

Bu sene ise ücretsiz sohbet sitesindeki arkadaşlarıma da belirttiğim gibi, bugünden; yani Kara Cuma’dan iki gün önce başladım alışverişe 🙂 Sanırım yanlış yolda ilerliyorum ama ben alışveriş yapmayı çok seviyorum 🙂 Paylaşımcı olmayı sevdiğim de çok söylenemez 🙂 Bunun 23 Kasım 2018 Cuma gününü hatırlamıyorum.

Aslında yaptığım alışverişin çok bir önemi yok. Alışveriş merkezine mi gittim? Bir toka, bir çorap, her ne olursa bir tane alıp eve dönmem beni mutlu ediyor. Ama Pazar günü aldığım bir sweetin indirime girdiğini gördüm bu sabah. O beni birazcık üzmedi dersem yalan olur. İndirimi gördükten sonra ürün elime ulaştı. Peki tesellin ne oldu derseniz? sweeti mağazada gördüm ama M bedeni vardı. XS olması gerekirken, S bile yoktu. Aklım kaldı. Eve geldim. İnternette gördüm ve hemen sipariş verdim. Şimdi bugün indirimi gördüm ama, değil XS, S bedeni bile kalmamış. Yani beklesem alamayacaktım. Zayıf olmanın dezavantajları dersem bana kızar diğer bayan arkadaşlar biliyorum ama öyle 🙂

Kara Cuma hakkında yorumlara eklemek istediğim başka neler var diye düşündüğümde, Ekonomi canlanıyor diyebiliriz. Ama buna ek olarak, firmalar, zararına satmıyorlar ya ürünleri… Madem indirim yapabiliyorsunuz, her zaman yapın da, insanlar da sizden sürekli alışveriş yapabilsin, siz de iş yok diye ağlamayın bu sayede diyesim gelmiyor değil yani 🙂 Neyse Cuma günü ücretsiz sohbet sitesinden biraz zaman çalıp, alışveriş merkezlerini ziyaret etmenin zamanıdır 🙂

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.