Sevgilinize Facebook Şifrenizi Verir Misiniz?

Sevgilinize Facebook şifrenizi verir misiniz? Sohbet tartışma konuları arasında sık sık sorulan sorular arasında yer alan bu soruyu, ücretsiz sohbet sitesinin tartışma platformunda biz de sizlere sormak istedik. Pek çok kişi, ben sevgilimin Facebook şifresini alırım; ama kendi şifremi vermem şeklinde bir tavır ile bir nevi maço takılıyor. Sadece erkekler değil; bunu kızlar da yapıyor. Dolayısı ile ücretsiz sohbet sitesinin tartışma platformunda, sohbet tartışma konuları arasında yer alması gerektiğini düşündük. Peki siz, sevgilinize Facebook şifrenizi verir misiniz?

Sevgilinize Facebook Şifrenizi Verir Misiniz?

Tartışma platformunda, her zaman olduğu gibi ilk cevap yine benden; yani Almina’dan geliyor; çünkü sohbet tartışma konularını bulup sizlere yönelten benim. Ve ben sevgilime Facebook şifremi vermem. Ama şöyle de bir durum var ki: bugüne kadar hiç bir şekilde benden, Facebook ya da Skype şifrem istenmedi. Yani aslında durum, karşı tarafın güveni ile alakalıdır diye düşünüyorum. Mutlaka ona, Facebook şifresini istetecek bir durum söz konusu olmuştur. Peki ben bugüne kadar birinin Facebook şifresini aldım mı? Hayır, almadım, bugünden sonra da almayı düşünmüyorum.

Aslında olay tam olarak ne biliyor musunuz? Tıpkı benden Facebook şifremi isteyen kişinin bana güvenmediğini düşüneceğim gibi, ben de Facebook şifresini istediğim kişiye güvenmyorumdur. Ve güven, bir ilişkinin ilk kuralıdır. Kendi adıma size şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki: bir insanın bana ilgisi varsa, ben o insana gerçekten çok güveniyorsam, eğer o kişiye karşı bir sevgim olmasa dahi, teklifini kabul edebilirim. Sevgi, zamanla gelişen bir duygudur, sevmeseniz bile alışırsınız; tabi çılgın heyecanlar peşinde koşmuyorsanız ki artık lise çağındaki gençler de değiliz. Dolayısı ile güven, güven, güven…

Şunu da eklemeden geçmeyeyim: Evet ben sevgilime Facebook şifremi vermem. Ama, var sayalım ki internetim kapalı, bulunduğum ortamda müsait değilim, telefonum da bilgisayarım da bozuk ve yapılması gereken bir işlem var. O zaman da, şifremi vermekten asla çekinmem. Sevgilim benim güvendiğim adamdır. Kendisinden gizli -saklımın olmadığı kişidir. Eğer yapılması gereken şeyi yapabilecek durumdaysa, şifremi ondan başkasına vermem, değil ona vermemek… Daha çok kime güvenilebilir ki?

Umarım ne demek istediğimi tam olarak ifade edeiblmişimdir. Güven ya da merak söz konusu ve şifre isteniyorsa kesinlikle vermem. Ama eğer şifreyi o istemiyor; ama benim ona vermem gerekiyorsa düşünmeden veririm. Bu arada şunu da ekleyeyim: şifremi alacak kadar bana güvenmeyen; şifresini alacak ve tüm zamanımı onun Facebook hesabını takip ederek geçirecek kadar güvenmediğim adama ayıracak bir kaç saniyem dahi yok. Bir de şifre vermek istemediğinizde, bir şeyler mi saklıyorsun? mantığı olur… Hiç gerek yok bu durumlara. Özgür bırakmak en doğrusu.

Peki ya siz? Ücretsiz sohbet sitesinin tartışma platformunda yer alan sohbet tartışma konuları arasındaki, sevgilinize Facebook şifrenizi verir misiniz konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

1 yorum

  1. Ne facebook şifremi veririm nede onun şifresini isterim. Evli ya da sevgili olmak herşeye müdahale etmek değil aynı zamanda karşındaki insana güvenip onunda özel hayatına saygı duymaktır. O yüzden ne şifre alırım ne de veririm 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.