Ankarada Arkadaş Arıyorum

Ankarada arkadaş arıyorum dediğiniz noktada aklınıza gelmesi gereken ilk isim ücretsiz sohbet sitesi. Çünkü Ankara sohbet odaları ücretsiz sohbet sitesinde mevcut olmakla birlikte, aslında buranın Ankara arkadaşlık siteleri arasında yer aldığını da rahatlıkla belirtebiliriz; çünkü burada Ankara’dan çok sayıda insan bulunmaktadır. Peki Ankara’da arkadaşlık kavramına nasıl bakılır? Aslında arkadaşlık herkes, her şehir için aynı şeyi ifade etmelidir. Arkadaşlık evrensel bir kavramdır. Herkes içerisinde, arkadaşlığa dair samimiyet duygusunu barındırabilmelidir.

Ankarada arkadaş arıyorum diyenler için ilk olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı şehrin Ankara olduğunu ve ülkemizin Ankara’dan yönetildiğini hatırlatmak isteriz. Bu anlamda ilkimiz Ulu Önder Atatürk ve arkadaşlarından, cumhuriyetin kuruluşu sırasında her zaman söz edilir. Şunu rahatlıkla düşünebiliriz ki: Bu kadar sağlam bir temelin atılabilmesi için söz konusu arkadaşlık temellerinin de sağlam olması gerekmektedir. Buradan, Ankarada arkadaş arıyorum diyenlerin de sağlam arkadaşlıklar kurabilecekleri anlamını çıkartabiliriz ki, Ankara arkadaşlık siteleri ve Ankara sohbet odaları arasında yer alan ücretsiz sohbet sitesi, gerçek anlamda doğru tercihtir. Söz konusu arkadaşlıkların temeli burada sağlam atılır.

Ankara’da Kuvvet Komutanlıkları bulunmaktadır. Bu nedenle de pek çok asker, vatani görevi sırasında, Ankarada arkadaş arıyorum demeye dahi gerek duymadan, temeli sağlam arkadaşlıklar oluşturmuştur. Askerlik arkadaşım şeklinde bir kavram vardır. Bunu mutlaka, erkek olmasanız dahi duymuşsunuzdur. Erkeklerin askerlik hikayeleri bitmez. Kadınların da doğum hikayeleri. Ve Ankara sohbet odaları ya da Ankara arkadaşlık siteleri olmasa dahi, Ankara’da iyi arkadaşlıkların oluşturulduğu sonucuna buradan rahatlıkla varabiliriz.

Albert Camus’un arkadaşlıkla ilgili bir sözü bize şunu söylemektedir: Önümde yürüme, seni takip edemeyebilirim. Arkamda yürüme, sana yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve hep arkadaşım kal. Aslında sadece bu söz bile Ankarada arkadaş arıyorum diyenlere yol gösterir niteliktedir. Öğrenci iseniz arkadaşınız da öğrenci olmalı. Evleneceğiniz insanın ya da sevgilinizin dahi sizinle benzer statüde olması belki de bu nedenle önerilir; kim bilir.

Ankara sohbet odaları ve Ankara arkadaşlık sitelerinde tanışıp, rahatlıkla Ankara’nın ismi ile bilinen alışveriş merkezleri ya da caddelerinde buluşabilir, bir şeyler yiyerek, çay – kahve içebilirsiniz. Kızılay ve çevresinde bulunan cafeler, mağazalar, alışveriş merkezleri, Ankara’da bulunan gençler ve genç nüfusun takıldığı önemli yerler arasında yer alır ve buralarda hayat neredeyse hiç durmadan akar. Ücretsiz sohbet sitesinde tanışıp, Kızılay’a gidebilr ve rahatlıkla ortada bulunan banklardan birine oturarak sohbet dahi edebilirsiniz. Uygun bütçe ile karnınızı doyurabilir, ortalarda kurulan tezgahlardan alışveriş yapabilir, dükkanlardan gelen müzik sesleri ile dans edebilirsiniz ve size kimse, ne yapıyorsunuz diye sormadan, özgürce eğlenirsiniz.

Tunalı Hilmi Caddesi, Yılmaz Erdoğan’ın şiirlerine dahi konu olmuştur. Burası da tıpkı Kızılay gibi günün her saati canlıdır. Bir de Gençlik Parkı vardır ki orayı da, özellikle Ankarada arkadaş arıyorum diyorsanız unutmamanız gerekir. Ankara’da pek çok arkadaşın buluşma noktası uzun yıllar Gençlik Parkı olmuştur.

Bir de Atatürk Orman Çiftliği vardır ki, günümüzde adı daha çok, ücretsiz sohbet sitesi, Ankara arkadaşlık siteleri ve Ankara sohbet odalarının bulunmadığı zamanın gençleri tarafından anılmaktadır. Aslında pek çok sağlam arkadaşlığın temeli geçmişte Atatürk Orman Çiftliğinde atılmıştır.

Ancak, Ankarada arkadaş arıyorum diyen insan sayısı, buluşma mekanları çok fazla da olsa, oldukça fazladır. Bunun sebebi ise Ankara’nın aslında memur ve öğrenci şehri olmasından kaynaklanmaktadır. Tayinler sadece arkadaşlıkları değil, evlilikleri dahi zor duruma düşürmektedir. Hele bir de yoğun çalışma temposu ve büyük şehir karmaşası… İşte bu nedenle yalnızlık ve arkadaşsızlığınızı ücretsiz sohbet sitesinde giderebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.