İstanbulda Arkadaş Bulma

İstanbulda arkadaş bulmayı mı istiyorsunuz? İstanbul sohbet odaları ve İstanbul sohbet siteleri bu anlamda tam size göre ortamlardır. Peki, 15 milyon gibi kalabalık bir nüfusa sahip olan İstanbulda arkadaş bulma konusunda neden sıkıntı yaşanır? Aslında eğer İstanbul’da uzun zamandan bu yana varsanız, İstanbul sohbet siteleri ya da İstanbul sohbet odalarına çok gerek duymazsınız. Ama pek çok kişi, taşının toprağının altın olduğunu düşündüğü bu kalabalık şehre, çalışmak ya da okumak için sonradan gitmektedir. Çocuklarının peşinden İstanbul’a giden anne babaları da eklemeden geçmemeliyiz. Bir de evlenip İstanbul’a gidenler vardır ki, İstanbulda arkadaş bulma konusunda onlar da İstanbul sohbet odaları ya da İstanbul sohbet sitelerine gereksinim duyarlar.

Uzun zamandan bu yana İstanbul’daysanız, hatta bu şehirde doğup büyüdüyseniz, İstanbulda arkadaş bulma sorununuz yoktur. Çünkü Vefa Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi (Gerçekte adı İstanbul Lisesi olsa da, bu okul İstanbul Erkek Lisesi adı ile bilinir ve anılır), Kabataş Lisesi… gibi okul isimlerini, ünlülerden dahi, televizyonlarda, sinemalarda, tartışma programlarında duyar, İstanbul’lu olmasanız dahi bu okulları tanırsınız. Arkadaşlıkları ile ünlüdürler. Yani İstanbul’da yaşayıp da arkadaşsız kalmak, bir nevi sizin istememenizle alakalı bir durumdur. Dedik ya: 15 milyon gibi kalabalık bir nüfusa sahip bir şehirden söz ediyoruz. İlla ki sizin kafa yapınıza uygun birileri ile karşılaşmışsınızdır.

İstanbulda arkadaş bulmayı sadece İstanbul’da yaşayanlar da istemez aslında. Evlenip İstanbul’a yerleşmek isteyen pek çok kişi, İstanbul sohbet sitelerine takılır ve kendilerine buralardan birilerini bulmayı hedeflerler. Pek çok kişi İstanbul’da yaşayamayacağını; çünkü çok kalabalık olduğunu söyler, ama İstanbul’da yaşayan ya da o kalabalığı seven kişiler de İstanbul’dan başka bir yerde yaşayamazlar. Dolayısı ile İstanbul sohbet odalarında, İstanbul’da yaşamayan; ama İstanbulda arkadaş bulmayı isteyen pek çok kişi ile karşılaşabilirsiniz.

Bu şehrin belli bazı mekanları vardır. O mekanlar, İstanbul’da kendine eskimeyen arkadaşlıklar edinmiş olan kişilerin vazgeçilmez adresleri ve arkadaşlıkların cansız şahitleridir. Kırgınlıklar, hüzünler, dargınlıklar hep bu mekanlarda yaşanır; sonrasında da oralarda bırakılır. Söz konusu bu mekanlarda aşklar da başlar; hatta evlenme teklifleri edilir. Zaten en iyi sevgili ya da eş adayları, en yakın dost; ya da en iyi arkadaşlardan olmaz mı? Çünkü onlar birbirlerini iyi tanır, sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri bilirler birbirlerinde ve nazları ancak birbirlerine geçer. Dolayısı ile daha katlanılır olurlar.

İstanbulda arkadaş bulmayı istiyorsanız, onları iyi insanlar içerisinden seçmeye çalışın. İstanbul sohbet odaları ve İstanbul sohbet sitelerinde karşınıza çok sayıda insan çıkacaktır. Önemli olan ilk karşılaştığınız insanla bir arkadaşlık ya da birliktelik kurmak değil; karşılaştıklarınızın arasından en iyiyi bulmaktır. Çünkü iyi bir arkadaş, bitti dediğiniz noktada sizi alıp, yeniden başlatan, mutlu eden, pes etmenize izin vermeyen, sizinle hayatı, iyisi ve kötüsü ile paylaşan insandır. Dolayısı ile seçimlerinizi bu yönde yapmaya özen göstermelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.