Mersinde Arkadaş Arıyorum

Mersinde arkadaş arıyorum diyen insanlar genellikle internet üzerinde, Mersin sohbet odaları ve Mersin sohbet sitelerini kullanmayı tercih ediyor. Bu noktada ücretsiz sohbet sitesi olarak siz değerli ziyaretçilerimize yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Peki arkadaş nedir? Kültür seviyesinin en yüksek olduğu şehirler arasında yer alan Mersinde arkadaş arıyorum diyen bir kişi ne istiyor olabilir? Her şeyin öncesinde arkadaş dediğimiz kişi candan olmalı, her türlü nazımızı çekebilmeli; tabi biz de öyle… Ve bununla birlikte, Mersin sohbet odaları ücretsiz sohbet sitesinde olmalı. Para verip de arkadaş bulacak; tabiri caizse Mersin sohbet sitelerinde arkadaşlarımızı parayla satın alacak değiliz, öyle değil mi?

Arkadaş, iyi günde ve kötü günde yanımızda olandır. Belki birlikte hatalar yaptığımız ve sonrasında doğruları da birlikte bulduğumuz kişidir. Bizi belki ailemizden bile iyi tanıyandır. Arkadaş kardeştir, candır. Var mı bunun daha ötesi? Ailemizin bilmediği pek çok şeyi arkadaşlarımız bilmez mi? Çünkü güveniriz onlara. Her şeyimizi paylaşabiliriz. Mersinde arkadaş arıyorum diyen kişilerin, bunlara ek olarak şöyle bir durumları da söz konusu: genellikle bu şehirde doğup büyüyen, ya da burada okuyan insanların arkadaşlığı ömürlük oluyor. Dolayısı ile Mersin sohbet odaları ya da Mersin sohbet sitelerinde de seçici oluyor Mersin’liler.

Ücretsiz sohbet sitesinde edinilen arkadaşlıklar olsun, şehir içinde kurulan arkadaşlıklar olsun, zaman gelip bitebiliyor. Ancak önemli olan, biten arkadaşlıkların arkasından konuşmamak ve yeri geldiğinde ona geri dönebilmek. Ve zaten bir arkadaşlık bittiğinde üzüntü duyulmuyorsa, ona arkadaşlık demek de çok mantıklı olmuyor. Arkadaşlıklar aşka, ya da dostluklara dönüşebiliyor; ama arkadaştan düşman olmayacağını hepimiz öğrenmiş olmalıyız. Dolayısı ile de doğru insanları Mersin sohbet odalarında bularak onlarla arkadaş olabilmek önemli.

Ücretsiz sohbet sitesi ve Mersin sohbet sitelerinde zaman zaman, ilkokul, ortaokul ya da liseden arkadaşlarınıza ya da birlikte çalıştığınız arkadaşlarınıza denk gelebilirsiniz. Belki onlar reel yaşamda sizin en yakın arkadaşlarınız değildir. Ama hiç tanımadığınız bir sürü insan arasında sizin için en değerli kişi halini alırlar. Dolayısı ile ne sanalda; ne de reelde olan hiç bir arkadaşınızı kolay kaybetmemeli, en azından bunun için çabalamalısınız. Bitmemesi gereken ilişkiler sadece sevgililer ya da eşlerle değil; arkadaşlarla da kurulur. Bir düşünün: Ortaokul yılarınıza gidin. Aklınızda canlananlar neler? Bu anıları nasıl bu kadar kolay kaybedebilir; yok sayabilirsiniz?

Mersinde arkadaş arıyorum diyen bir kişi, muhtemelen Mersin’e dışarıdan gelmiştir. Mersin Üniversitesi bu noktada ön plana çıkıyor. Bunun yanında, kültür seviyesi en yüksek şehirler arasında Mersin’in yer aldığından söz ettik. Bunun sebebi, okuma yazma oranının %89 olmasıdır ki bu oran bir şehir için çok iyidir. Ayrıca Mersin Devlet Opera Ve Balesi, Türkiye’nin dördüncü büyük opera ve balesi olduğu için, Mersin’in sanata da ne kadar değer verdiğini kolayca algılayabiliriz. Çok geniş bir sahil bandı bulunan Mersin’de, büyük alışveriş merkezleri bulunmaktadır ki canınız sıkılıp da bir yerlere gitmek istediğinizde, gidecek yer bulma konusunda genellikle zorlanmazsınız. Mersin sohbet sitelerinde tanıştığınız bir arkadaşla, bu mekanlarda bir kahve içebilir, sonrasında dolaşabilirsiniz ki bu sizin için hiç de sıkıcı bir ilk buluşma olmayacaktır.

Mersinde arkadaş arıyorum diyerek ücretsiz sohbet sitesine gelen kişiler zaman zaman da kendilerine yazlık arkadaşlar edinmek isterler. Çünkü, benzeri nadir bulunan bir denize sahip olan Mersin’de turizm de oldukça gelişmiştir. Yaz aylarında Mersin sokaklarında dolaşırken, Ankara, Adana, Antep; Konya, Maraş… gibi çok farklı illerden gelen araç plakalarını görebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.