Mobil Sohbet Odalarında Uyulması Gereken Kurallar

Ücretsiz sohbet sitesi kullanıcıları genellikle özgür olmak istiyorlar. Burada zamanın eğlenerek geçirileceğini, kuralların ise çiğnenmek için olduğunu düşünen kişiler bulunuyor. Ancak ücretsiz sohbet odalarının huzurlu olması, herkesten önce kullanıcıların sorumluluğundadır. Sitemizde bulunan arkadaşlarımızın yaş ortalaması genellikle 30 ve üzeri olduğu için ve bununla birlikte, sohbetler bir arkadaş ortamı çerçevesinde kurulduğundan dolayı, huzuru sağlamak, yöneticilerden önce kullanıcıların görevidir. Mobil sohbet odalarımız her marka ve model akıllı telefon ve tablet ile uyumlu olduğu için, bulunduğunuz her yerden ücretsiz sohbet sitesine dahil olabilir, sohbetinizi keyif içerisinde ve huzurla gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada sadece özel sohbetlere karışmak mümkün değildir.

Ücretsiz sohbet sitesinin kurallarından ilki ve en önemlisi; ama uyulmasında da zorunluluk bulunmayan detay, nickinizi kaydetmektir. Bunu yapmak zorunda değilsiniz. Ama eğer nick kaydetme işlemini gerçekleştirirseniz, sunucu üzerinde hem size verilen yetkileri kullanabilirsiniz; hem de nickinizi sizden bir başkasının beğenip de kaydetmesine olanak tanımamış olursunuz. Siz nickinizi ücretsiz sohbet odalarına kaydettiğinizde, mobil sohbet odalarımıza giriş yapmasanız bile bir ay boyunca o nick size ait olarak, sizin belirlemiş olduğunuz şifre ile birlikte, sizde kalır. Ancak bir ayın sonrasında nickiniz silinir ve bir başkası tarafından kaydedilir duruma gelebilir. Peki ücretsiz sohbet sitesinde nick kaydetmek için ne yapmalısınız?

Ücretsiz sohbet odalarında nick kaydetmek için yapmanız gereken ilk işlem, kullanmak istediğiniz nick ile ücretsiz sohbet odalarına giriş yapmaktır. Sonrasında şunu yazmalı ve enterleyerek sunucuya göndermelisiniz: “/ns register şifre Email adresi” Şifre yazan yere kendi kullanmak istediğiniz nick şifresini, Email adresinin olduğu yere de kullandığınız mail adresini yazmalısınız. Örnek vermek istersek: Almina nicki ile mobil sohbet odalarına girdiğimde, “/ns register 456789 dj_almina@windowsliv.com” yazıp enterlemem halinde, Almina nickinin kaydını yapmış olurum. Bunu yapmak hiç de zor değil. Mümkünse hemen deneyin.

Ücretsiz sohbet sitesi kullanımı sırasında yeni pek çok insanla tanışırsınız. Bu insanlarla genel sohbetlerinizi ederken, kesinlikle iletişim bilgilerinizi onlara vermemelisiniz. Bu bir kural olmakla birlikte, kimsenin değil, tamamen sizin güvenliğiniz için uymanız gereken bir kuraldır. E-mail adresi, telefon numarası, isim, Facebook, Twitter, instagram gibi sosyal medya araçları, web site adresleri… mobil sohbet odalarında kesinlikle kullanılmamalıdır.

Mobil sohbet odalarında izin verilmeyen şeyler arasında cinselliğe yönelik sohbetler de yer almaktadır. Bu sohbetleri gerçekleştirebileceğiniz ücretsiz sohbet odaları bazı sunucularda bulunuyor olsa da, onlara giriş yapabilmek için bir yöneticiden yardım istemeniz gerekmektedir. Ama sonrasında özgür kalırsınız. Ürün reklamı yapmak ve siyasi paylaşımlarda bulunmanın da yasak olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.