Tamamen Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri

Ücretsiz arkadaşlık siteleri, internet üzerinde çok fazla aranmakta. Bunun sebebini sizlere ilerleyen bölümlerde anlatabiliriz. Ancak size öncelikle şunun müjdesini vermek isteriz ki, ücretsiz sohbet sitesi, tamamen ücretsiz arkadaşlık siteleri arasında yer almaktadır. Dolayısı ile sohbet sitesi içerisinde, hem kalıcı arkadaşlıklar edinebilir ve dostluklar kurabilir, hem de geleceğe yönelik birlikteliklere “Merhaba” diyebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz sohbet sitesini isterseniz bilgisayarınıza da yükleyebilir ve bilgisayarınızı açtığınızda, sadece iki kere tıklayarak rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Böylece, aklınızda adres tutmak gibi bir zorunluluğunuz da olmayacaktır.

İsterseniz öncelikle, ücretsiz sohbet sitesinin, neden ücretsiz arkadaşlık siteleri arasında yer aldığından söz ederek bilgilerimizi aktarmaya başlayalım. Sohbet sitesinde, insanlarla farklı şekillerde iletişim sağlayabilirsiniz. Ancak bunların en bilinen ikisinden söz edecek olursak: sohbet sitesi genelinde, herkesle birlikte sohbet edebilir, konuşulmakta olan konulara eşlik edebilirsiniz. Ya da, istediğiniz kişinin nickine iki kere tıklayarak onunla özelde sohbet edebilirsiniz ki bunu yapmanız halinde, mesajlarınız üçüncü kişiler tarafından okunamayacaktır. Dolayısı ile tamamen ücretsiz arkadaşlık siteleri arasında yer alırız. Çünkü buradaki özel mesajlarınızın hiç bir şekilde sınırı yoktur. İşte asıl can alıcı nokta…

Tamamen ücretsiz arkadaşlık sitelerinin aranmasının nedeni aslında şudur: Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, sohbet sitesinde, özelde yazmış olduğunuz mesajların hiç bir sınırlaması bulunmamaktadır. Ama arkadaşlık siteleri, hem size anlık mesajlaşma olanağı sunmaz, yani telefondaki SMS’ler gibidirler. Siz mesajı gönderirsiniz. Karşı taraf okur. Sonrasında o gönderir, siz okursunuz. Ancak sohbet sitesinde durum, tıpkı WhatsApp ya da Messenger’de olduğu gibidir. Siz istediğiniz kadar yazabilirsiniz; karşınızdaki kişi de istediği zaman ve istediği kadar yazabilir. Ücretsiz arkadaşlık siteleri arasında yer almayan sitelerde, günlük belli bir mesaj sınırınız vardır. Örneğin günlük 20 mesaj gönderirsiniz ve sonrasında mesaj gönderme hakkınız biter. Ve maalesef, o sitelerde, mesaj gönderemedikten sonra, zaman geçirmenin çok da fazla anlamı bulunmamaktadır.

Peki ücretsiz sohbet sitesinin, tamamen ücretsiz arkadaşlık sitelerinden bir farkı var mıdır? Elbette ki vardır. Bunu sizlere çok net bir şekilde açıklayabiliriz; şöyle ki: ücretsiz arkadaşlık sitelerinde, kişiler sadece birbirlerine mesaj gönderebildikleri için, belki de sizin için öleceğini söyleyen adam, aynı anda başkalarına da mesaj gönderiyordur ve sizin bunu ruhunuz bile duymaz. Ama sohbet sitesinde durum bu şekilde değildir. Genelde de herkes bir arkadaşlık havası içerisinde sohbet ettiği için, görüştüğünüz kişinin bir başkası ile de aynı şekilde mesajlaşma ihtimali yok denecek kadar azdır. Ama eğer bunu yapmakta ustalaşmışsa, ona ne siz, ne ücretsiz sohbet sitesi yetkilileri, ne de ücretsiz arkadaşlık siteleri hiç bir şey yapamaz. O nedenle, Allah o tür insanlarla karşılaştırmasın deyip geçelim. Kalp bu değil mi? Sanal da olsa kırmamak gerek.

Peki şimdi asıl can alıcı noktaya gelelim: sohbet sitesinde kalıcı arkadaşlıklar ya da aşklar, dostluklar yaşanabilir mi? Boşa kürek çekmek istemezsiniz değil mi? Amacınıza yönelik olarak, ücretsiz sohbet sitesinde, arkadaşlık, dostluk; ya da aşklarınızı kalıcı hale getirebilirsiniz. Çünkü insanlarla tanışma, onları gerçek anlamda tanıma; hatta kontrol altında tutma olanağınız oldukça yüksektir. Bu noktada sistemimiz sizin için olabildiğince kolay ve kullanışlıdır. Ancak şu şekilde, küçücük bir tavsiyemiz olabilir ki o da, eğer kalıcılıksa aradığınız, öncelikle sohbet sitesi genelinde zaman geçirmeniz, insanları izleyip, sonrasında onlara özel mesaj göndererek ileriye yönelik ya da anlık sohbetlere geçmenizdir.

Tamamen ücretsiz arkadaşlık sitelerinde bulunan hiç kimse iletişime kapalı değildir. Yani bir kişiye yazdığınızda, size “Neden bana yazdın?” demez. Ama, kime ne şekilde yazdığınız önemlidir. Çünkü herkesin burada bulunma amacı bir diğerinden farklıdır. Kimilerinin amacı arkadaşlıktır; onlara bunun haricinde yazarsanız rahatsız olur, sizi engelleyebilirler bile. Kimilerinin ise arayış durumu söz konusudur ki, bu kişilerle arkadaşlık ya da dostluk kuramazsınız, sıkılırlar. Kalıcı da olmaz zaten. Dolayısı ile biraz önce belirtmiş olduğumuz detaya dikkat edip, kişileri önce gözlemleyip, sonrasında size uygun olanlara yazmanız en doğrusudur.

Ücretsiz sohbet sitesinde profilinize, istediğiniz şeyleri ekleyebilir ve istediğiniz bilgileri de dilediğiniz zaman silebilirsiniz. Ücretsiz arkadaşlık siteleri arasında, sohbet sitesinin diğerlerinden belki de en önemli farkı, site yetkililerinin de birbirleri ile arkadaş olmalarıdır. Dolayısı ile temelinde arkadaşlığın yattığı bir ücretsiz sohbet sitesinde olmayı mutlaka isteyeceğinizden eminiz. O halde, bağlantınızı isterseniz burada, üst taraftaki resimler arasında yer alan Live Chat’e tıklayarak; ya da sağ tarafa kullanıcı adı yazarak gerçekleştirebilirsiniz. Ya da, en iyi mirc scriptini bilgisayarınıza yükleyebilir ve istediğiniz zaman açıp sohbet sitesine girebilir, hatta bizimle sürekli kalabilir, zaman buldukça da yazabilirsiniz. O halde, arkadaşlığınız, dostluğunuz, aşkınız daimi olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.