Ücretsiz Canlı Sohbet

Ücretsiz sohbet sitesi kullanıcıları, canlı sohbet ederek, yakın çevrelerindeki, yakın şehirlerdeki, hatta ülkelerdeki gerçek kişilerle, birebir, ücretsiz canlı sohbet gerçekleştirebilme olanağına sahip olur ve bununla birlikte, yeni arkadaşlıklar, dostluklar; hatta aşklara yelken açabilirler. Bu noktada pek çok kişi, girmiş olduğu ücretsiz sohbet odalarındaki insanların gerçek olup olmadığını merak etmektedir. Artık bazılarımız ücretsiz sohbet sitesi kullanımında oldukça ustalaştık ve kiminle canlı sohbet edebileceğimizi biliyoruz. Ancak bazılarımız bu kadar bilgili değiliz. Bize Hoşgeldin diyen birine teşekkür edebiliyor, ya da biz de ona Hoşgeldin diyebiliyoruz. Ancak ücretsiz canlı sohbet ettiğimiz şeyin aslında bottan ibaret olduğunu bilmiyoruz. Peki ücretsiz sohbet odalarında kiminle canlı sohbet edebileceğimizi nereden anlayacağız?

Öncelikle şunu belirtelim: ücretsiz sohbet sitesinde görebileceğiniz herkesle canlı sohbet edebilirsiniz. Bu kişilerin tamamı Türkiye; ya da dünyanın farklı bir noktasından ücretsiz sohbet odalarına dahil olan kişilerdir. Bu kişilerle ücretsiz canlı sohbet edebilir, bunun için üyelik almak durumunda da kalmazsınız. Kişisel bilgilerinizi dahi vermenize gerek kalmadan, yapmanız gereken tek şey, kendinize seçeceğiniz kullanıcı adını seçmek ve sonrasında Sohbete Bağlan butonuna tıklamaktan ibaretrie. Sonrasında kullanıcı listesinden seçmiş olduğunuz herhangi bir kişinin ismine çift tıklayarak ücretsiz canlı sohbet etmeye başlayabilir; ya da isterseniz ortada gerçekleşen sohbete dahil olabilirsiniz. Genelde etmiş olduğunuz sohbetlerin, kurallara bağlı kalarak gerçekleştirilmesi gerektiğini, aksi halde ban işlemlerine tabi tutulabileceğinizi de belirtmeden geçmemeliyiz.

Ücretsiz sohbet sitesinde bulunan her bir kullanıcının dili, dini, ırkı bir diğerinden farklı olabilir. Ancak hiç birinin bot olmadığını ve canlı sohbet için her birinin müsait olduğunu hatırlatmalıyız. Özel sohbetlerinizde kurallar genel sohbete göre daha az geçerlidir ve kimsenin rahatsız etmediği daha rahat sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu noktada, sohbet ettiğiniz kişiyi de zor durumda bırakmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Sohbet ettiğiniz insan, bir nick almış ve ücretsiz sohbet odalarına girmiş olan yakınınız da olabilir. Pek çok kişi bu gibi ücretsiz canlı sohbet ortamlarında eşi ile bir yabancı ile konuşur gibi, farkında olmadan sohbet edebilmektedir. Kuzeni ile karşılaşanlar dahi vardır.

Ücretsiz canlı sohbet ederken, güvenliğiniz, ücretsiz sohbet odaları tarafından sağlanmaktadır. Bu noktada kullanılan yazılımlar, teknoloji takip edilerek güncellenmekte ve kurallar da sizlerin güvenliği çerçevesinde uygulanmaktadır. Ancak bu noktada sizin de dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Örneğin telefon numaranızı kimse ile paylaşmamanız gerekir. Bu noktada bazı ücretsiz sohbet odaları sizin numara yazmanızı engellemekte ve spama düşmesini sağlamaktadır. Ya da, yazdıklarınızdan rahatsız olan bir kişi sizi şikayet etmek için mesajlarınızı log olarak yetkililere verebilir. Bunun dışında, mesajlarınızın üçüncü şahıslar tarafından kesinlikle okunamayacağından kesinlikle emin olmalısınız.

Ücretsiz canlı sohbet ederken herhangi bir yardıma gerek duyduğunuzda, #OperHelp kanalına gidebilir ve desteğe ihtiyacınız olduğunu belirterek hemen yardım alabilirsiniz. O halde hadi size iyi sohbetler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.