Ücretsiz Sohbet Sitesinde Mirc Kullanın

Ücretsiz sohbet sitesi kullanıcılarının, bu sitelere giriş yapabilmeleri için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Her şeyin öncesinde pek çok ücretsiz sohbet sitesinin kendine özel web appleti vardır. Bu appletler içerisinde , nick kayıt, kanal değiştirme, nick arama… gibi özellikler olduğu için kullanıcılara kolaylık sağlar. Ancak Mirc kullanıcılarının sayısı da oldukça fazladır. Sizlere ilerleyen bölümlerde, hem Mirc nedir; hem de Mirc nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını aktaracağız.

Mirc nedir sorusunun yanıtını vermeye başlamadan önce ücretsiz sohbet sitesinin giriş yöntemlerinden söz etmeye devam edelim. Söz konusu giriş yöntemleri arasında mobil sohbet de bulunmaktadır. Tıpkı web applette olduğu gibi, mobil sohbet girişinde de her ücretsiz sohbet sitesinin mobil uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak mobil sohbet kullanıcılarının nick tablama gibi bir sorunlarının bulunduğu da gerçek. Bazı sohbet sürümleri nick tablamaya uyumlu iken, bazıları değil. Ve siz eğer sohbet ettiğiniz kişinin nickini tablamazsanız, o kişi başka kanalda, sizin kendisine seslendiğinzi duymayabilir. Androirc bu noktada mobil sohbet kullanıcıları için önemli bir uygulama niteliğindedir ve nick de tablayabilir ve her sohbet sunucusuna giriş yapabilirsiniz. Androirc’nin kullanımı da oldukça kolaydır. Ancak geçmişten günümüze, gelişerek gelmekte olan Mirc detayını da unutmamak gerekir. Mirc kullanarak girdik sohbet sunucularına çok eski zamanlardan bu yana. Peki Mirc nedir, Mirc nasıl kullanılır?

Mirc Nedir?

Bir işlemci programı olarak tanımlanabilen Mirc, ücretsiz sohbet sitesine girmeden, bu programı kullanarak insanlarla sohbet etmenizi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Pek çok ücretsiz sohbet sitesi, arkadaşlık sitesi, evlendirme sitelerinin gelişmesinden sonra, insanların bu sitelere rağbet ederek yeni insanlarla tanışmayı tercih etmesi sonucunda, onların işlerini kolaylaştırmak için Mirc geliştirilmiş, sonrasında da daha iyi hale getirilmesi için üzerinde çalışmalar yapılmaya devam edilmiştir.

Üvretsiz sohbet sitesini Mirc kullanarak ziyaret eden bir kişinin komut bilmesine gerek yoktur. Bildiğiniz gibi irc sunucularında, nick değiştirmek için dahi komut kullanmanız gerekir. Ancak Mirc ile bu komutları bilmenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü, biraz önce sözünü etmiş olduğumuz web appletin çok daha geliştirilmiş özellikleri Mirc menülerinde kullanılmaktadır. Bu ayarları ve menüleri kullandığınızda size kalan sadece, sohbet etmek ve yeni insanlarla tanışmaktan ibarettir.

Önceden, Mirc kullanarak sadece ücretsiz sohbet sitesindeki arkadaşlarınız ile sohbet ediyor olabilirdiniz. Ancak şimdilerde geliştirilen Mirc özellikleri ile o Mirc’de müzik dinleyebilir, sosyal medya butonlarını kullanabilir ve hatta oyun oynayabilirsiniz. Bu anlamda gelişmiş bir Mirc arıyorsanız size, sitemiz içerisinde, HepSohbet.NeT’in Mirc’ini indirme linkini de sunmuş bulunmaktayız.

Mirc Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz sohbet sitesine girmek için kullanabileceğiniz Mirc nedir sorusunun yanıtını vermemizin sonrasında, Mirc nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını da gözden geçirelim. Ancak ilk olarak sitemiz üzerinde, yan tarafta görmüş olduğunuz Mirc indir butonuna tıklayın ve sonrasında, indirmiş olduğunuz dosyayı çift tıklayarak açıp, karşınıza çıkacak olan Exe dosyasını çalıştırın. Zaten bunun sonrasında masaüstü ekranınızda bir Mirc ikonu göreceksiniz. Bu ikona çift tıklayarak Mirc içerisine girebilirsiniz.

Mirc’i açtıktan sonra, yazı yazılan kısma, şu iki komuttan birini yazın:
/server irc.trradyo.com
/s irc.trradyo.com
Sonrasında Enter tuşına basın ve ardından açılan sunucuda, nickinizi yazıp şifrenizi girerek doyumsuz sohbetin tadını çıkartmaya başlayın. Biz de ücretsiz sohbet sitesi olarak size keyifli sohbetler dileyelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.